Command & Conquer 3

Celosvětová obranná iniciativa (GDI)
Publikováno: Úterý, 01.01. 2008 - 20:21:08
Téma: TW-GDI-Rozvědka


Celosvětová obranná iniciativa (GDI) byla založena jako tajná vojenská aliance vyspělích států pod záštitou OSN. Cíl GDI: Získat kontrolu nad tiberiem, zastavit jeho šíření a bojovat proti zlověstnému bratrstvu Nod.Časem byla moc a suverenita postupně předána GDI a národní identita členských států ztratila na významu. V roce 2047 tento proces dospěl do závěrečné fáze: Zatímco technicky vzato jednotlivé členské státy stále existují, ve skutečnosti se GDI stalo sjednocenou a vojenskou velmocí.

GDI ovládlo výhradně ty oblasti Země, které nebyly významně zasaženy šířením tiberia. Tato krystalická mimozemská látka pomalu pohlcuje zbytek planety a působí ekologické škody, kvůli kterým je 30% povrchu Země neobyvatelným a na dalších 50ti procentech panují pro lidstvo více než nepříznivé podmínky. Domovská teritoria GDI jsou známa jako „Modré zóny“, neboť jsou tiberia prosté a byla relativně nedotčena válkou (oproti ekologicky poškozeným a válkou zničeným :Žlutým zónám“ a tibetovým polím označeným jako „Červené zóny“).

Zápas mezi GDI a bratrstvem Nod vyústil již do dvou světových válek – První tibetové války (TWI), která vypukla v okamžiku založení těchto dlou táborů a na tuto strašlivou válku navázala o několik let později další.Tento článek si můžete přečíst na webu Command & Conquer 3
http://www.southeast.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.southeast.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=25