Command & Conquer 3

Původ Ocelových drápů
Publikováno: Úterý, 23.09. 2008 - 17:17:24
Téma: KW-Rozvědka


Pozadí vzniku experimentální bojové jednotky GDI Ocelové drápy

Po skončení druhé tiberiové války a následném ústupu bratrstva NOD ze scény GDI začalo věřit, že tento fanatický kult nadále nepředstavuje pro populaci Země významnou hrozbu. Kvůli tomu přesměrovalo GDI své strategické cíle od poražení bratrstva na rekultivaci části planety zamořených tiberiem. Převážná většina výzkumu a vývojového rozpočtu GDI byla zaměřena k plnění tohoto cíle, což znamenalo ukončení období rychlého technologického růstu, který charakterizoval vojenské síly GDI po několik předešlých desetiletí.

Není potřeba zdůrazňovat, že se v armádě našlo několik jedinců, kteří tuto novou směrnici zpochybňovali, především pak generál Joshua „Mitch“ Mitchell, medailemi ověnčený veterán z druhé tiberiové války, proslavený svou mladistvou průbojností a taktickým novátorstvím. Mitchell došel k závěru, že přestože bylo bratrstvo poraženo, bylo by pro GDI naivní předpokládat, že z demoralizované populace tiberiem zamořené země nevzejde žádný nový fanatik. Namítal proto, že peníze vyhrazené na potlačení tiberia by se měly použít k výzkumu a vývoji nové bojové technologie v očekávání dalšího možného konfliktu.

Ze zdlouhavého a chaotického vyjednávání odešel Mitchell s částečným vítězstvím. Přestože velení GDI odmítlo přenést celý svůj výzkumný rozpočet na generálovy snahy, souhlasilo, že zainvestuje pod Mitchellovým vedením do nové experimentální bojové technologické divize. Tato sekce dostala od Mitchellových obdivovatelů přízvisko „Ocelové drápy“, především díky slavnému válečnému hrdinovi Nicku „Havoc“ Parkerovi. Tento elitní, nekonveční bojový prapor se během potyček, které následovaly po ústupu bratrstva NOD,vyšvihl do předních pozic a stal se známý jednak svou nelítostnou efektivitou na bitevním poli, jednak závojem tajemství, které jej neustále zahalovalo.

Úryvek z knihy „GDI a budoucnost války“ od Xaviera Des JardinseTento článek si můžete přečíst na webu Command & Conquer 3
http://www.southeast.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.southeast.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=209