• Home • Forum • Downloads • Odkazy • Přidat článek • Váš účet •
blocks.gif
 

menu

Tiberium wars
GDI
Mise
Hlášení rozvědky
Pěchota
Vozidla
Letectvo
Výrobní stavby
Podpůrné budovy
Podpůrné síly

Nod
Mise
Hlášení rozvědky
Pěchota
Vozidla
Letectvo
Výrobní stavby
Podpůrné budovy
Podpůrné síly

Scrin
Mise
Hlášení rozvědky
Pěchota
Vozidla
Letectvo
Výrobní stavby
Podpůrné budovy
Podpůrné síly

Kane's Wrath
Mise
Hlášení rozvědky
Komunita

· Download
· Odkazy
Ostatní

· Váš účet
· Doporučte nás
· Připomínky
· Poslat článek

 
blocks.gif
 

Advertising XrOLL


Enemy territory, It is war

Comeback

Povídky

Herní portál

 
story.gif
Černá ruka - původ
 
 
KW-Rozvědka


Pozadí oddělení frakce Černé ruky NODu

Původ Černé ruky, kultu uvnitř kultu, se datuje do doby krátce po založení samotného bratrstva NOD. Zpočátku byla vytvořena jako určitá forma náboženské policie a pověřena střežením poslušnosti Kaneově učení, avšak v následujících letech se záběr Černé ruky významně rozšířil. V době druhé tiberiové války se členové kultu stali strážci všech zbožných věcí vyvolenými samotným Kanem a dostali za úkol šířit a rozhlašovat jeho proroctví a zároveň udržovat duchovní kázeň v rámci bratrstva, a to i silou, bude-li to nezbytné.Černá ruka vydržuje uvnitř bratrstva paralelní organizaci s politickými, náboženskými a vojenskými křídly. Navzdory veškeré své moci a vlivu se však Černé ruce podařilo držet až do nedávné doby svou existenci v tajnosti. Jejich rituály, přesvědčení a pro vnější svět i jejich samotná existence byla zahalena závojem tajemství. To vše se však změnilo ke konci druhé tiberiové války. Anton Slavík, uznávaný vojenský vůdce se po Kaneově „smrti“ stal vůdcem celého bratrstva – a odhalil se jako prelát Černé ruky, který byl od malička vychováván uvnitř kultu. Netřeba zdůrazňovat, že Slavíkovo povýšení přitáhlo k Černé ruce značnou pozornost – pozornost, která nebyla vždy vítána.

Nebylo překvapením, že mnozí členové Černé ruky se na zviditelnění kultu dívali s nedůvěrou, a vnitřní nesouhlas brzy přerost v řadu bezcitných veřejných střetů mezi Slavíkovými oddanými stoupenci a těmi, kteří tvrdili, že vůdce zradil pravý smysl Černé ruky. Z řad Slavíkových protivníků povstal člověk, jenž se Slavíkovi svou osobností dokázal vyrovnat, chladný a populární kazatel jménem bratr Marcion. Vůdci byli vybráni a bitevní linie narýsovány. Co započalo jako spor o doktrínu, brzy vystupňovalo v rozkol, který ohrožoval samotnou existenci bratrstva.

Navzdory opakovaným snahám Vnitřního kruhu urovnat tuto trhlinu se situace rychle vymkla kontrole. Slavík se stal obětí atentátu a Marcion a jeho následovníci dobrovolně odešli do exilu v australské divočině. Tyto katastrofální události roztříštily zbytek bratrstva do bezpočtu frakcí, přičemž každá z nich hlásala, že následuje pravé slovo proroka.Marcionova Černá ruka přitom ironicky sloužila jako jeden ze čtyř symbolů opěvované minulosti bratrstva.

V současné době se Marcion prohlašuje za jediného skutečného proroka, zároveň s tím označuje Kanea za kacíře a šarlatána a vykračuje vpřed, aby za sebou ve světě zanechal své vlastní stopy.

Výňatek z díla „Marcion – Jak jsem jej znal“ od Elberta Goldmana
 
 
  blocks.gif
 

Související odkazy

· Více o tématu KW-Rozvědka
· Další články od autora southeast


Nejčtenější článek na téma KW-Rozvědka:
Kane - Jiskra

 
blocks.gif
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

 
blocks.gif
 

Možnosti


 Vytisknout článek Vytisknout článek