• Home • Forum • Downloads • Odkazy • Přidat článek • Váš účet •
blocks.gif
 

menu

Tiberium wars
GDI
Mise
Hlášení rozvědky
Pěchota
Vozidla
Letectvo
Výrobní stavby
Podpůrné budovy
Podpůrné síly

Nod
Mise
Hlášení rozvědky
Pěchota
Vozidla
Letectvo
Výrobní stavby
Podpůrné budovy
Podpůrné síly

Scrin
Mise
Hlášení rozvědky
Pěchota
Vozidla
Letectvo
Výrobní stavby
Podpůrné budovy
Podpůrné síly

Kane's Wrath
Mise
Hlášení rozvědky
Komunita

· Download
· Odkazy
Ostatní

· Váš účet
· Doporučte nás
· Připomínky
· Poslat článek

 
blocks.gif
 

Advertising XrOLL


Herní portál

Povídky

Enemy territory, It is war

Comeback

 
story.gif
Učebnice o tiberiu
 
 
TW-GDI-Rozvědka


Tiberium je středdem vědeckého zájmu, obrovským zdrojem energie, nevídanou ekologickou katastrofou, společenským morem, příčinou válek atd. S ničím podobným jsme se doposud nesetkali. Tiberium se současně samo neustále transformuje. Jsme si téměř jisti jeho mimozemským původem: není dílem člověka a neexistuje důkaz, že by se tiberium na Zemi vyskytovalo dříve než před půl stoletím. Rané formy tiberia byly téměř organické, tiberium klíčilo ze země jako by bylo rostlinou, vysávalo z ní minéraly a vytvářelo mraky toxického plynu.Časem tiberium s tím, jak se objevovaly nové formy této mimozemské látky, ukázalo svou schopnost se vyvíjet a měnit- například vysoce koncentrované a nestálé krystaly Modrého tiberia, které se nachází v některých ložiscích.Do roku 2047 se tiberium vyskytovalo na Zemi ve své nejrozšířenější formě: Sebereplikující protonová struktura, která promění všechno, s čím přijde do stiku, v sebe sama, vytvářející přitom silnou radiaci.Dokáže změnit všechno na další tiberium.Jde o exotickou sebereplikující látku mimozemského původu.

Vědecké vysvětlení:Poslední forma tiberia má dynamickou protonovou strukturu s vysokou hustotou, kterou spojují exotické těžké částice. V okamžiku, kdy tiberium přijde do styku s jinou látkou, těžké částice se náhodně srážejí s jádrem zasažené látky, a rozbijí ji na kusy (v případě menších jader) nebo postupně likviduje protony nebo neutrony (v případě těžších jader). Tiberium zachycuje zlomek protonů, které jsou vystřeleny během nárazu a začlení je do vlastní struktury, čímž transformuje látku do dalšího tiberia. Kdykoliv se jedna z těžkých částic - muon nebo tauon - srazí s atomovým jádrem, dochází ke štěpení, jehož výsledkem je alfa, beta a gamma záření stejně jako ostatní formy elektromagnetického záření (např.:infračervené). V průběhu procesu transmutace se může jádro, s nímž tiberium přijde do styku změnit na jádro s jiným (obvykle nižším) počtem protonů nebo neutronů.

Transformuje tiberium Zemi na planetu vhodnou pro mimozemský život? Je to zbraň? Neznámá forma života? Třeba krystalová struktura ukrývá formu vědomí, kvantový krystalický mozek, který je tím jak roste stále chytřejší. Existuje řada teorií o tom, co je vlastně tiberium… a proč je tady. Koneckonců jeho původ a účel - má-li nějaký jsou stále záhadou.

GDI se doposud nevzdalo boje proti šíření tiberia. S tím, jak zamoření tiberia dosahuje kritické hranice a objevují se jeho nové hrozivější varianty, se zdá, že planetu Zemi v polovině 21. Století nečeká nic dobrého. Organizace GDI však nalezla slabinu zeleného krystalu, kterou začala využívat. Technici GDI našli rezonující frekvenci tibria a vytvořili zvukové resonátory, kterými jsou schopni krystali tiberia rozbít.

Archivy GDI
 
 
  blocks.gif
 

Související odkazy

· Více o tématu TW-GDI-Rozvědka
· Další články od autora Southeast


Nejčtenější článek na téma TW-GDI-Rozvědka:
Kontrolní uzel mimozemšťanů

 
blocks.gif
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

 
blocks.gif
 

Možnosti


 Vytisknout článek Vytisknout článek